Po 2. dniu: Jedno miejsce w finale

Po drugim dniu półfinałowej rywalizacji pozostało tylko jedno miejsce w finale Mistrzostw Polski Kobiet U16. Awans mają już zapewniony zespoły: MUKS Poznań, UKS Bryza Kolbudy, Szprotavia Szprotawa, INEA UKS 65 Poznań, VBW GTK Gdynia, SKS 12 Warszawa i MKS Polkowice. Bezpośrednią walkę o ostatnie miejsce stoczą w niedzielę zespoły KKS Olsztyn i MUKS 21 Płock. Poniżej podsumowanie drugiego dnia półfinałów.

Grupa IX (Poznań)

MKS Kusy Szczecin - UKS Bryza Kolbudy 43:65

Drugie pewne zwycięstwo w Poznaniu odniosły koszykarki UKS Bryza Kolbudy. Wciąż aktualne wicemistrzynie Polski w tej kategorii wiekowej tym razem w pokonanym polu pozostawiły rywalki z MKS Kusy Szczecin. Więcej o meczu

MUKS Poznań - UKS Piątka Lublin 57:20

Żadnych wątpliwości nie było, która z drużyn jest lepsza w starciu poznańskiego MUKS-u z UKS Piątka Lublin. Podopieczne Andrzeja Jabłońskiego wręcz zdemolowały swoje rywalki w kwartach numer 2 i 3, a całe spotkanie wygrały 57:20 zapewniając sobie tym samym awans do turnieju finałowego. Więcej o meczu

Grupa X (Szprotawa)

MUKS 21 Płock - OSiR Trójka Żyrardów 75:62

Przestój na przełomie drugiej i trzeciej kwarty zadecydował o wysokiej porażce OSiR Trójki Żyrardów z MUKS-em 21 Płock. Po takim rozstrzygnięciu zespół Piotra Wacławka stracił szansę na znalezienie się w turnieju finałowym. Więcej o meczu

Szprotavia Szprotawa - KKS Olsztyn 74:62

Dobra forma zawodniczek wyjściowego składu zagwarantowała Szprotavii Szprotawa zwycięstwo nad KKS-em Olsztyn 74:62. Miejscowe pewnie triumfowały w pierwszej i ostatniej kwarcie meczu. Więcej o meczu

Grupa XI (Białystok)

UKS Lotnik Wierzawice - VBW GTK Gdynia 72:82

Mistrzynie Polski już z drugą wygraną w turnieju półfinałowym. W swoim drugim meczu gdynianki nie bez problemów pokonały UKS Lotnik Wierzawice, dla których była to druga porażka na turnieju w Białymstoku oznaczająca koniec marzeń o turnieju finałowym. Więcej o meczu

UKS Gimbasket 15 Białystok - INEA UKS 65 AZS Poznań 63:96

Jednostronny przebieg miało spotkanie pomiędzy drużynami UKS Gimbasket 15 Białystok i INEI UKS 65 AZS Poznań. Koszykarki ze stolicy Wielkopolski nie pozostawiły złudzeń gospodyniom turnieju. Prowadzone do boju przez Kingę Woźniak wygrały różnicą aż 33 punktów. Więcej o meczu

Grupa XII (Konin)

SKS 12 Warszawa - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 65:58

Drugą wygraną po drugim dniu turnieju w Koninie mają na swoim koncie koszykarki SKS 12 Warszawa. Podopieczne Michała Gulana musiały się mocno napracować, żeby pokonać UKS Basket Aleksandrów Łódzki, ale wysiłek został nagrodzony w postaci siedmiopunktowego zwycięstwa. Więcej o meczu

MKS MOS Konin - MKS Polkowice 44:57

Gospodynie turnieju grały mecz o życie, gdyż porażka oznaczała koniec marzeń o awansie do turnieju finałowego. Koszykarki z Konina zaczęły bardzo dobrze i po pierwszej kwarcie nawet prowadziły. Marzenia o wygranej zakończyły się jednak w trzeciej kwarcie spotkania. Więcej o meczu