Grupa X: Nierówny Żyrardów, MUKS zagra o finały

Przestój na przełomie drugiej i trzeciej kwarty zadecydował o wysokiej porażce OSiR Trójki Żyrardów z MUKS-em 21 Płock. Po takim rozstrzygnięciu zespół Piotra Wacławka stracił szansę na znalezienie się w turnieju finałowym.

Do sobotniej konfrontacji zespoły przystąpiły z przysłowiowym nożem na gardle. Przegrywający tracił bowiem miejsce w turnieju finałowym. Z taką presją lepiej poradziły sobie zawodniczki Trójki, które po pierwszej kwarcie prowadziły 22:15. Kilka minut później w ich grze pojawił się jednak przestój. Dzięki dobrej dyspozycji  w obronie oraz umiejętnemu przejściu do ataku MUKS 21 drugą część meczu wygrał aż 25:9 i objął prowadzenie do przerwy. Nie oddał go już do końca zawodów, dobitnie umacniając swoją przewagę w trzeciej kwarcie. W zwycięskiej drużynie bardzo dobrze wypadły rezerwowe, które osiągnęły lepszy wskaźnik Evaluation niż pierwsza piątka Trójki. Dzięki tej wygranej płocczanki zachowały szansę na awans do turnieju finałowego, ale aby w nim zagrać muszę w niedzielę pokonać KKS Olsztyn.