Grupa X: Szprotavia liderem, wystarczyła pierwsza piątka

Dobra forma zawodniczek wyjściowego składu zagwarantowała Szprotavii Szprotawa zwycięstwo nad KKS-em Olsztyn 74:62. Miejscowe pewnie triumfowały w pierwszej i ostatniej kwarcie meczu.

Trener Radosław Szwaja mało rotował składem w spotkaniu z KKS-em, ale nie było takiej potrzeby. Zawodniczki pierwszej piątki doskonale wywiązywały się z zadania. W sumie zdobyły 71 z 74 punktów całego zespołu, a najskuteczniejszą zawodniczką była środkowa Beata Jaworska (28 pkt i 10 zbiórek). Z wyjściowego składu nie punktowała jedynie rozgrywająca Angelika Musielak (0/9 z gry), która umiejętnie kierowała grą Szprotavii. Gospodynie pewnie wygrały pierwszą (23:13) i ostatnią (22:15) kwartę meczu, oddając inicjatywę rywalkom w pozostałych partiach. Olsztynianki miały wyraźną przewagę pod tablicami (47:38 w zbiórkach), ale często wynikała ona ze słabszej skuteczności w ataku. Aż 20 zbiórek miała środkowa Natalia Żukowska, lecz miała problemy z wstrzeleniem się w kosz (1/8 za 2). Warto dodać, że podobnie jak w piątek ostatnie punkty w meczu zdobyła Alicja Szych, tym razem jej trafienie nie odmieniło jednak losów KKS-u.