ME U16: Polska wygrywa z Serbią i już jest w dwunastce!!!

Reprezentacja Polski w najlepszej dwunastce turnieju. Podopieczne Andrzej Curyla i Piotra Neydera przegrywały już 60:69, ale w końcówce rzuciły do walki i odrobiły straty odnosząc minimalne, ale jakże cenne zwycięstwo 76:75.
Niezwykle dramatyczny był mecz Serbii i Polski. Dla ekipy gości była to ostatnia szansa awansu do grupy walczącej o miejsca 1-12. Na trybunach zasiadła też ekipa Węgier, która w przypadku zwycięstwa Serbii grałaby o utrzymanie w Dywizji A.
Pierwsza kwarta upłynęła pod znakiem ataku, oba zespoły trafiały z każdej pozycji, czego efektem był wynik 29:23 dla Polski. Już wtedy kłopoty z faulami miała najskuteczniejsza Serbka - Snezana Colic. W drugiej kwarcie zaczęła dominować Serbia. Obrona strefowa sprawiała Polsce wiele problemów. W ataku szalały zaś Kovacević, Rajic i Colic. W trzeciej kwarcie Polki opanowały sytuację i po celnych trójkach Kowalskiej i Mistygacz zdobyła kilkupunktowe prowadzenie. W połowie kwarty z czterema przewinieniami opuściły parkiet Colic i Stankovic. Na boisku pojawiła się Emilija Stojanovic, która w krótkim czasie zdobyła 9 punktów i pozwoliła Serbii zniwelować straty. W czwartej kwarcie trwał koncert Stojanovic, jej celne "trójki" wyprowadziły Serbię na prowadzenie 69:60. Wtedy do odrabiania strat ruszyły Polki. Świetnie grała szczególnie Magdalena Ziętara i Monika Jasnowska. Pościg Polek próbowała powstrzymać Colic, ale jej dwa punkty nie przerwały dobrej passy Polek. W końcówce wolne trafiały Ziętara i Kowalska. W decydujących momentach faulowana była Dobrowolska, trafiła tylko pierwszego wolnego, ale przy zbiórce Karakasevic piłka uciekła na aut. W ostatniej akcji faulowana była Kowalska, która przy remisie trafiła drugiego wolnego. W odpowiedzi piłkę zgubiła Rajić, a przejęła ją Jasnowska i to Polki (oraz Węgierki) cieszyły się z wygranej.