Po 2. dniu: Ciekawa niedziela w Opalenicy i Poznaniu

Interesujące pojedynki odbędą się w niedzielę w Opalenicy i Poznaniu, w Stalowej Woli i Zielonej Górze półfinały już zostały rozstrzygnięte. Awans zapewniły sobie zespoły WKK Wrocław, Stal Stalowa Wola, SKM Zastal Zielona Góra, UKS MOSM Bytom i Pyra Poznań. Poniżej podsumowanie drugiego dnia półfinałów.

Grupa IX (Stalowa Wola)

ŁKS KM Łódź - WKK Wrocław 51:84

Nie ma mocnych na koszykarzy WKK Wrocław, którzy w kadetach kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Kolejny pokonany, ŁKS KM Łódź równorzędną walkę toczył tylko do połowy drugiej kwarty. Więcej o meczu

Stal Stalowa Wola - Unia Tarnów 87:79

Strzelecki pojedynek Laszka Kaczmarskiego z Jakubem Schenkiem był ozdobą półfinałowego spotkania mistrzostw Polski kadetów, w którym Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Unią Tarnów. Lepszy, o jeden punkt, okazał się Kaczmarski, a gospodarze nieznacznie zwyciężyli rywali. Więcej o meczu

Grupa X (Opalenica)

STK Czarni Słupsk - GTK Gdynia 87:67

Drugie zwycięstwo, w drugim meczu półfinałowym koszykarzy STK Czarnych Słupsk. Tym razem drużyna Roberta Kozłowicza zwyciężyła GTK Gdynia, praktycznie zapewniając sobie awans do ośmiozespołowego finału. Więcej o meczu

Basket Team Opalenica - GTK Fluor - Britam Gliwice 67:55

Po porażce z GTK Gdynia koszykarze Basket Team Opalenica, organizatora półfinałowego turnieju, mocno utrudnili sobie drogę w kierunku finału. Nadzieje gospodarzy powróciły po zwycięstwie nad GTK Fluor - Britam Gliwice, ale miejsce w „ósemce” nie zależy już tylko od nich. Więcej o meczu

Grupa XI (Zielona Góra)

MKS Novum Bydgoszcz - UKS MOSM Bytom 65:67

UKS MOSM Bytom z drugą wygraną. Podopieczni Radosława Fudali po emocjonującym meczu pokonali Novum Bydgoszcz 67:65 i są bardzo blisko awansu do finału. Więcej o meczu

SKM Zastal Zielona Góra - GKS Korsarz Gdańsk 97:61

SKM Zastal Zielona Góra już w pierwszej kwarcie pojedynku z Korsarzem Gdańsk uzyskał wysoką przewagę, której nie oddał do końca meczu. Dzięki wygranej gospodarzy sytuacja w grupie jest w zasadzie rozstrzygnięta, awans mają już zapewniony ekipy Zastalu i UKS MOSM Bytom. Więcej o meczu

Grupa XII (Poznań)

UKS Regis Wieliczka - WKS Śląsk Wrocław 87:70

One man show – tak można w skrócie podsumować pojedynek UKS Regis Wieliczka z WKS Śląskiem Wrocław. Konrad Mamcarczyk, bo o nim mowa, zakończył spotkanie przeciwko wrocławianom z dorobkiem 41 punktów! Dzięki temu, drużyna z Wieliczki wygrała i zachowała szanse na awans do finału. Więcej o meczu

MKK Pyra Poznań - MKS Polonia Warszawa 67:52

Gospodarze poznańskiego półfinału są bezwzględni w dążeniu do realizacji swojego celu, czyli wywalczenia awansu do turnieju finałowego. W swoim drugim meczu koszykarze MKK Pyra nadspodziewanie łatwo pokonali warszawską MKS Polonię i jako jedyny team pozostaje bez porażki w turnieju. Więcej o meczu