Grupa X: Płock w finałach, podwójne double-double Sikorskiej

MUKS 21 Płock, który na otwarcie półfinałowych zmagań przegrał ze Szprotavią Szprotawa, zagra w ośmiozespołowym finale. W decydującym meczu zawodniczki Ireneusza Jasińskiego pokonały KKS Olsztyn. Rzadkim osiągnięciem statystycznym popisała się Karolina Sikorska, która miała podwójne double-double.

Zwycięzca niedzielnego pojedynku zapewniał sobie miejsce w turnieju finałowym, oba zespoły do meczu przystąpiły więc niezwykle skoncentrowane. Przed przerwą lepiej radziły sobie olsztynianki, które po 20 minutach gry prowadziły dwoma punktami (37:35). Wszystko odmieniło się po przerwie MUKS 21 pod koniec trzeciej kwarty wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, które w ostatniej części meczu powiększył. Bardzo dobre zawody rozegrała Karolina Sikorska, która oprócz 23 punktów, miała 21 zbiórek, w tym 9 w ataku. 16-letnia środkowa słabo wykonywała jednak rzuty osobiste (1/6 za 1). Z tym elementem problem miały jednak oba zespoły, nie osiągając pięćdziesięcioprocentowego progu na koniec meczu. KKS w całym spotkaniu popełnił o osiem strat więcej niż MUKS 21 (29:21), najwięcej Alicja Szych (8).