Grupa I: Poznanianki zasmuciły Lublin

Gospodynie turnieju w Lublinie marzyły o tym, żeby rozpocząć zmagania w półfinałowym turnieju od zwycięstwa. Rywal jednak nie byle jaki i potwierdził to podczas meczu, w którym musiał gonić wynik. Ostatecznie druga połowa meczu należała do poznańskich akademiczek, a to przełożyło się na pierwszą wygraną turnieju.

Od samego początku spotkania na parkiecie trwała niezwykle wyrównana walka ze wskazaniem na gospodynie, które cały czas miały na swoim koncie kilka punktów więcej od rywalek. Dystans, jaki  utrzymywały zawodniczki INEI AZS Poznań, nie był jednak na tyle wysoki, żeby nie móc marzyć o triumfie. Wszystko to potwierdziło się w drugiej połowie meczu, do której poznanianki przystępowały z czteropunktowym bagażem.

Podopieczne Ryszarda Barańskiego po przerwie ruszyły do odrabiania strat i po dobrej trzeciej kwarcie nie tylko zniwelowały straty, ale i objęły dwupunktowe prowadzenie. To wszystko tylko potwierdzało fakt, jak bardzo mecz jest wyrównany.

Decydujące dziesięć minut meczu nie przebiegało zgodnie z oczekiwaniami gospodyń, które dały się zepchnąć do defensywy. Poznanianki grały skutecznie w ataku oraz doskonale w defensywie, a to sprawiło, że cały meczu udało im się wygrać 68:59.

Poznanianki wygrały, bowiem w swoim składzie mają doświadczone, jak na swój wiek, zawodniczki, obyte z grą w Ford Germaz Ekstraklasie. Prawdziwym katem gospodyń okazała się Daria Marciniak, autorka 17 punktów i 18 zbiórek. 17-letnia środkowa dała prawdziwy popis gry i dzięki niej team ze stolicy Wielkopolski ma duże szanse na awans. Żeby osiągnąć zamierzony cel poznaniankom „wystarczy” w sobotę ograć ŁKS Basket Women Łódź.