Euroliga: Druga wygrana CCC

Koszykarki CCC Polkowice nie spuszczają z tonu - tym razem w rozgrywkach Euroligi po bardzo dobrym meczu pokonały Tarbes 78:52.

CCC do zwycięstwa poprowadziła grająca bardzo skutecznie Evina Malts, która rzuciła nie tylko 17 punktów, lecz uzbierała także siedem zbiórek. Dobrze wspierała ją Valeriya Musina, autorka 16 "oczek". Tym samym polkowiczanki wygrały drugie spotkanie w sezonie 2011/12 w Eurolidze i po pięciu spotkaniach mają bilans 2-3.

Tarbes, które pozostaje wciąż bez wygranej, na początku drugiej kwarty przegrywało zaledwie 17:20, lecz wkrótce inicjatywę przejęły koszykarki CCC. Gospodynie zaczęły skuteczną ucieczkę, chwilę później prowadziły już 28:17, a w drugiej połowie nawet 46:29. Nic więc dziwnego, że do końca spotkania kontrolowały jego przebieg.

CCC Polkowice - Tarbes GB 78:52 (20:13, 17:14, 13:6, 28:19)

CCC: Maltsi 17, Musina 16, Frazee 11, Gajda 11, Perovanovic 9, Zoll 6, Majewska 4, Petronyte 2, Dobrowolska 2.

Tym razem mniej szczęścia w piątej kolejce Euroligi miały koszykarki Wisły Can-Pack, które uległy na własnym parkiecie 50:65 w starciu z Rivas Ecopolis Madryt. Na nic zdała się fantastyczna postawa Nicole Powell, która rzuciła 20 punktów i zebrała 7 piłek.

Po "trójce" Powell w trzeciej kwarcie Wisła przegrywała tylko 40:42, lecz wówczas nastąpił przełomowy moment tego spotkania - koszykarki z Madrytu nie myliły się w rzutach z daleka i szybko odskoczyły na 51:40, co ustaliło losy tego spotkania. Tym samym oba zespoły mają bilans 4-2.

Wisła Can-Pack Kraków - Rivas Ecopolis Madryt 50:65 (12:11, 14:19, 14:16, 10:19)

Wisła: Powell 20, Phillips 10, Bjelica 6, Kobryn 6, Dabovic 3, Pawlak 3, De Mondt 2.