Grupa XII: Bez złudzeń

Żadnych złudzeń ekipie UKS Regis Wieliczka nie pozostawili koszykarze warszawskiej Polonii. W meczu decydującym o awansie do turnieju finałowego zawodnicy ze stolicy Polski nie tylko pewnie pokonali rywali, ale zaaplikowali im aż 100 punktów, czym tylko udowodnili swoją wyższość na rywalem.

W spotkaniu, którego wagą był awans do turnieju finałowego, jedynie pierwsza kwarta spotkania była wyrównanym pojedynkiem. Po dwudziestu minutach meczu zawodnicy warszawskiej Polonii mieli bowiem 14 punktów zaliczki i to oni byli zdecydowanie bliżej wywalczenia upragnionego awansu.

Decydujący cios podopieczni trenera Łukasza Łobody zadali w swojej koncertowej trzeciej kwarcie. Tę część meczu koszykarze ze stolicy Polski wygrali aż 32:10, czym przypieczętowali praktycznie swój sukces w tym meczu. W ostatniej ćwiartce nadal trwała dominacja zawodników Polonii, którzy ostatecznie na swoim koncie zapisali 100 punktów, mając (prawie) dwukrotnie więcej punktów od swoich rywali.

Polonia w tym meczu tworzyła kolektyw. Na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy, a jedynie Patrykowi Kordalskiemu nie udało się zapisać na swoim koncie punktów.