Euroliga: Asseco powalczyło w Sienie

Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia wciąż pozostają bez zwycięstwa w tegorocznej edycji Euroligi. Tym razem powalczyli na gorącym terenie w Sienie z tamtejszym Montepaschi.
news Zdjęcia | asseco.prokom.pl/Mariusz Mazurczak

Koszykarze Prokomu w spotkaniu z wyżej notowanym Montepaschi zagrali bez respektu i po pierwszej połowie przegrywali zaledwie jednym punktem. O ich porażce zadecydowała jednak trzecie kwarta, przegrana przez mistrzów Polski aż 33:20. W ostatniej części spotkania podopieczni Tomasa Pacesasa starali się zniwelować straty, lecz zabrakło im czasu. Aż 26 punktów dla gdynian zdobył Donatas Motiejunas.

Montepaschi Siena - Asseco Prokom Gdynia 84:73 (16:15, 16:16, 33:20, 19:22)

Montepaschi:
 Kaukenas 15, McCalebb 14, Moss 11, Andersen 10, Ławrynowicz 9, Aradori 7, Zisis 6, Ress 5, Stonerook 5, Rakocević 2, Carraretto 0.

Asseco Prokom: Motiejunas 26, Lafayette 16, Zamojski 11, Szczotka 6, Blassingame 5, Hrycaniuk 4, Frasunkiewicz 3, Seweryn 2, Dmitriew 0, Łapeta 0, Kuebler 0.

Ważne zwycięstwo i w to bardzo dobrym stylu odniosły za to koszykarki Lotosu Gdynia, które na własnym parkiecie pokonały VICI Aistes Kowno 97:80, czym zachowały szanse na awans do kolejnej fazy tegorocznej Euroligi. Świetną formę prezentowała zwłaszcza Geraldine Robert, która w całym spotkaniu zapisała na swym koncie 21 punktów.

Lotos Gdynia - VICI Aistes Kowno 97:80 (36:27, 26:16, 18:12, 17:25)

Lotos: Robert 21, Henry 16, Knezevic 14, Jalcova 14, Żurowska 11, Ajanovic 6, Bandyk 2, Kaczmarska 0, Duraj 0.