Grupa IX: Kusy lepszy w pojedynku o prestiż

Szczecinianki trzecią drużyną turnieju w Poznaniu. Zawodniczki MKS Kusy w meczu o przysłowiową pietruszkę pokonały UKS Piątkę Lublin. Wygraną Kusy zawdzięczać może Elżbiecie Giedrojć, która grała pierwsze skrzypce, kończąc zawody z double-double w statystykach.

Lublinianki przystąpiły do tego mając jeszcze w pamięci sobotnie lanie, jakie sprawiły im koszykarki MUKS-u Poznań. Rywalki wykorzystywały każdy błąd lublinianek i po pierwszej połowie prowadziły 37:16.

Przerwa jednak bardzo korzystnie wpłynęła na ekipę Piątki. Lublinianki powróciły na parkiet wyraźnie odmienione i zdominowały trzecią kwartę meczu odrabiając w niej 12 oczek straty. W czwartej części meczu wszystko jednak powróciło do normy sprzed przerwy i to ekipa MKS Kusy Szczecin zakończył turniej na trzecim miejscu z jedną wygraną na koncie.

Sukces szczecinianki mogą zadedykować Elżbiecie Giedrojć. Liderka Kusego zapisała na swoim koncie 22 punkty, co było najlepszym osiągnięciem meczu. Do tego dorobku dodała jeszcze 10 zbiórek kompletując double-double.