Grupa IX: MUKS lepszy od Bryzy

Już przed turniejem pojedynek MUKS-u Poznań z UKS Bryzą Kolbudy zapowiadano jako hit półfinału w stolicy Wielkopolski. Hit nie rozczarował, a zawodniczki obu zespołów stworzyły interesujące widowisko, w którym lepsze okazały się podopieczne Andrzeja Jabłońskiego.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanej gry zawodniczek Bryzy, które dominowały w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Wszystko odmieniło się jednak w drugiej ćwiartce. Poznanianki przeszły do ataku, a to zaowocowała odrobieniem praktycznie wszystkich strat z pierwszej kwarty.

Trzecia część meczu, jak się później okazało, zadecydowała o końcowym sukcesie gospodyń turnieju. Podopieczne trenera Jabłońskiego wygrały tą kwartę 17:9. W ostatniej już tylko kontrolowały wynik spotkania, które ostatecznie wygrały różnicą 7 punktów.

MUKS-owi liderowała Dominika Owczarzak, której zapisano 19 punktów, 8 zbiórek i 8 asyst.

Wciąż aktualnym wicemistrzyniom Polski nie pomogła nawet fenomenalnie grająca Marlena Blicharz. Liderka Kolbud zapisała w swoich statystykach 24 punkty i 19 zbiórek. Do pełni szczęścia zabrakło tylko skuteczności w rzutach zza linii 6,25, gdyż Blicharz spudłowała wszystkie swoje próby, a było ich dziewięć.