Turcja wygrywa z Polską w ostatnim sparingu przed EuroBasketem

Turcja pokonała reprezentację Polski 81:68 w meczu towarzyskim rozegranym w Stambule. Najskuteczniejszym zawodnikiem biało-czerwonych był Thomas Kelati, który zdobył 12 punktów.
news Zdjęcia | fot. Andrzej Romański

Polacy swój ostatni sparing przed EuroBasketem rozpoczęli w składzie: Łukasz Koszarek, Thomas Kelati, Mateusz Ponitka, Maciej Lampe i Marcin Gortat. W mecz zdecydowanie lepiej weszli Turcy, którzy po akcji 2+1 Hedo Turkoglu wygrywali 5:0. W kolejnych sytuacjach to jednak biało-czerwoni byli bardziej skuteczni. Trójka Thomasa Kelatiego pozwalała naszej kadrze wygrywać nawet 12:9. Dalsza część tej kwarty należała do rywali. Gracze zespołów z NBA: Ersan Ilyasova i Omer Asik dali Turcji ośmiopunktową przewagę.

W drugiej części meczu reprezentacja musiała gonić wynik. Po jednym z trafień Oguza Savasa Turcy prowadzili 32:21. Później jednak świetny fragment gry zanotowali Polacy. Punkty zdobyli przede wszystkim Maciej Lampe i Marcin Gortat, a po trójce Kelatiego zespołowi trenera Dirka Bauermanna udało się doprowadzić do remisu. Dzięki rzutowi z dystansu Michała Ignerskiego w końcówce pierwszej połowy nasza kadra przegrywała tylko jednym punktem, ale wraz z syreną kończącą tę część meczu trójkę z trudnej pozycji trafił Sinan Guler.

Trzecia kwarta to popisowa gra Turków. Z dystansu trafiał Ersan Ilyasova, a pod koszem niezwykle skuteczny był Semih Erden. Po kolejnej akcji tego ostatniego rywale wygrywali 59:44. Bardzo dobra obrona zespołu Bogdana Tanjevicia pozwoliła biało-czerwonym na zdobycie zaledwie ośmiu punktów.

Przez ostatnie 10 minut meczu reprezentacja Polski starała się jak najbardziej zbliżyć do Turków. To bardzo szybko się udało. Dzięki dwóm akcjom z rzędu Łukasza Koszarka kadrze brakowało tylko ośmiu punktów do gospodarzy. W końcówce przeważali jednak nasi rywale i ostatecznie to oni cieszyli się ze zwycięstwa 81:68.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Thomas Kelati, który zdobył 12 punktów. 10 punktów i 10 zbiórek dołożył do tego Marcin Gortat. Najskuteczniejszym zawodnikiem w tureckim zespole był gracz Milwaukee Bucks - Ersan Ilyasova (15 punktów).

Turcja – Polska 81:68 (22:14, 20:24, 21:8, 18:22)

Polska: Kelati 12, Lampe 11, Gortat 10, Ignerski 9, Koszarek 7, Waczyński 6, Ponitka 4, Chyliński 3, Zamojski 3, Karnowski 3, Szubarga 0

Turcja: Ilyasova 15, Gonlum 11, Turkoglu 11, Asik 8, Balbay 6, Erden 6, Guler 5, Onan 5, Cetin 5, Savas 5, Preldzić 4, Sipahi 0

Więcej o reprezentacji Turcji i przygotowaniach do EuroBasketu na stronie kadra.pzkosz.pl