Grupa XI: Mistrzynie potwierdzają klasę

Mistrzynie Polski z Gdyni wróciły z dalekiej podróży w starciu z INEĄ UKS 65 AZS Poznań i zakończyły turniej w Białymstoku bez porażki. Zawodniczki VBW GTK po pierwszej przerwie przegrywały różnicą 9 oczek, aby wygrać całe spotkanie 67:57.

Koszykarki ze stolicy Wielkopolski zaczęły mecz znakomicie. Mistrzynie Polski z Gdyni nie miały dużo do powiedzenia i po dwudziestu minutach gry przegrywały 36:27.

Po przerwie gdynianki na boisko wróciły jednak zupełnie odmienione. Grające zespołowo zawodniczki VBW GTK wykorzystały zmęczenie rywalek i już w trzeciej kwarcie odrobiły z nawiązką straty sprzed przerwy. W ostatniej odsłonie dobiły leżącego rywala i półfinałowy turniej zakończyły na pierwszym miejscu bez porażki na swoim koncie.

W ekipie poznańskiej zawiodła Kinga Woźniak. Liderka INEI, która dzień wcześniej trafiała rzut za rzutem, w niedzielę trafiła zaledwie 7 z 23 rzutów, dodatkowo popełniając jeszcze 11 strat.

Poznaniankom nie pomogło nawet wygranie walki na tablicach, zbierając aż o 19 piłek więcej od rywalek.