Po 3. dniu: Finał będzie pasjonujący

Ostatnie miejsce w finale Mistrzostw Polski Kobiet U16 przypadło koszykarkom MUKS 21 Płock, które pokonały KKS Olsztyn 80:65. Finałowa rozgrywka zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ finałowa stawka jest bardzo wyrównana. Początek finałowych emocji w kategori U16 już 2 czerwca.

Grupa IX (Poznań) - awans: MUKS Poznań, UKS Bryza Kolbudy

UKS Piątka Lublin - MKS Kusy Szczecin 46:61

Szczecinianki trzecią drużyną turnieju w Poznaniu. Zawodniczki MKS Kusy w meczu o przysłowiową pietruszkę pokonały UKS Piątkę Lublin. Wygraną Kusy zawdzięczać może Elżbiecie Giedrojć, która grała pierwsze skrzypce, kończąc zawody z double-double w statystykach. Wicej o meczu

MUKS Poznań - UKS Bryza Kolbudy 60:53

Już przed turniejem pojedynek MUKS-u Poznań z UKS Bryzą Kolbudy zapowiadano jako hit półfinału w stolicy Wielkopolski. Hit nie rozczarował, a zawodniczki obu zespołów stworzyły interesujące widowisko, w którym lepsze okazały się podopieczne Andrzeja Jabłońskiego. Więcej o meczu

Grupa X (Szprotawa) - awans: Szprotavia Szprotawa, MUKS 21 Płock

KKS Olsztyn - MUKS 21 Płock 65:80

MUKS 21 Płock, który na otwarcie półfinałowych zmagań przegrał ze Szprotavią Szprotawa, zagra w ośmiozespołowym finale. W decydującym meczu zawodniczki Ireneusza Jasińskiego pokonały KKS Olsztyn. Rzadkim osiągnięciem statystycznym popisała się Karolina Sikorska, która miała podwójne double-double. Więcej o meczu

Szprotavia Szprotawa - OSiR Trójka Żyrardów 74:54

Wkrótce szczegółowa relacja z meczu

Grupa XI (Białystok) - awans: VBW GTK Gdynia, INEA UKS 65 AZS Poznań

VBW GTK Gdynia - INEA UKS 65 AZS Poznań 67:57

Mistrzynie Polski z Gdyni wróciły z dalekiej podróży w starciu z INEĄ UKS 65 AZS Poznań i zakończyły turniej w Białymstoku bez porażki. Zawodniczki VBW GTK po pierwszej przerwie przegrywały różnicą 9 oczek, aby wygrać całe spotkanie 67:57. Więcej o meczu

UKS Gimbasket 15 Białystok - UKS Lotnik Wierzawice 107:54

Wygrana i setka – tak przygodę z półfinałowym turniejem i całymi Mistrzostwami Polski zakończyły koszykarki UKS Gimbasket 15 Białystok. Gospodynie turnieju zagrały efektownie i zabójczo skutecznie odnosząc wygraną na otarcie łez. Znakomity mecz rozegrała Małgorzata Urban kończąc go z triple-double w statystykach. Więcej o meczu

Grupa XII (Konin) - awans: SKS 12 Warszawa, MKS Polkowice

MKS Polkowice - SKS 12 Warszawa 44:56

SKS 12 Warszawa bez porażki zakończył półfinałowy turniej w Koninie. Dzięki znakomitej drugiej połowie spotkania z MKS Polkowice koszykarki ze stolicy Polski odrobiły straty z pierwszej części meczu i ostatecznie pewnie pokonały rywalki. Więcej o meczu

MKS MOS Konin - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 70:75

W meczu bez ciśnienia kibice w Koninie oglądali kopię pierwszego niedzielnego pojedynku. Po znakomitej pierwszej połowie w wykonaniu gospodyń, po przerwie role się zupełnie odwróciły i z jednej wygranej w turnieju mogły cieszyć się zawodniczki UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Więcej o meczu