Grupa XI: Zastal nie zwalnia tempa

Zastal prowadził po pierwszej kwarcie różnicą 20 punktów i wydawało się, że spotkanie jest rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego, koszykarze z Bytomia po raz kolejny udowadniają, że są zespołem z charakterem i już do przerwy niwelują straty do zaledwie dwóch punktów.

Gdy po pierwszych paru minutach na tablicy widniał wynik 10:2 wydawać sie mogło, że losy tego pojedynku są już przesądzone. Po pierwszej kwarcie przewaga Zastalu wynosiła juz 20 punktów i wszyscy juz zapewne myśleli że dalsza gra to tylko formalność.

Ta pewność siebie sprawiła jednak, że w szeregach zielonogórzan pojawiło się rozluźnienie z czego skwapliwie skorzystali bytomianie. Druga kwarta miała wiec całkiem odmienny przebieg od pierwszej. Teraz to koszykarze MOSM-u byli na fali i systematycznie odrabiali straty.  Do przerwy z tej ogromnej przewagi zostają już zaledwie dwa punkty i kolejne minuty to juz wyrównana gra w okolicach remisu. Sytuacja taka zapewne mocno zaskoczyła zielonogórzan, zdecydowanych faworytów tej grupy.  W końcówce jednak zachwali oni więcej opanowania i nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa i pierwszego miejsca w grupie.