Grupa X: Pierwsze miejsce dla Gdyni

Dzięki pewnej wygranej nad najsłabszym GTK Fluor - Britam Gliwice koszykarze GTK Gdynia awansowali do turnieju finałowego, a korzystny wynik spotkania Basket Team Opalenica z STK Czarni Słupsk zapewnił im pierwsze miejsce w grupie.

Koszykarze z Trójmiasta do niedzielnego przystąpili nieco rozluźnieni. W kiepskim stylu przegrali pierwszą kwartę meczu z GTK Fluor - Britam 15:17, ale żywiołowa reakcja trenera szybko odmieniła ich styl gry. W drugiej gdynianie nie dali już rywalom najmniejszych szans, szybko osiągając blisko dziesięciopunktową przewagę. Do przerwy było 42:28 dla zespołu Zbigniewa Balińskiego. Obraz gry nie uległ zmianie w kolejnych dwóch kwartach. Gliwiczanie starali się odrobić straty, lecz w kluczowych momentach brakowało im skuteczności. Double-double zanotował na swoim koncie Kacper Radwański (17 pkt i 13 zbiórek), który ma na swoim koncie już występy w starszej kategorii wiekowej (U18). Najlepsze zawody, podczas półfinałowego turnieju, rozegrał rozgrywający Fluor - Britam Kosma Kołcz (21 pkt i 7 zbiórek)