Grupa X: Czarni poza finałem!

Gospodarze półfinałowego turnieju Basket Team Opalenica zagrają w ośmiozespołowym finale mistrzostw Polski kadetów. Awans zapewniło im wysokie zwycięstwo nad STK Czarnymi Słupsk.

Przed ostatnim dniem Czarni byli praktycznie pewni miejsca w turnieju finałowym. Podopieczni Roberta Kozłowicza swoje dwa pierwsze mecze w Opalenicy wygrali bowiem pewnie, notując korzystny bilans koszy rzuconych do straconych. Klęska z ambitnym Basket Teamem Opalenica pokrzyżowała im jednak plany. Na domiar złego we wcześniejszym spotkaniu GTK Gdynia zanotowało drugą wygraną w turnieju.  Koszykarze Czarnych od samego początku wyglądali na niezwykle rozkojarzonych. Już po 10 minutach gry przegrywali 34:21, często tracąc piłkę. Nic się nie zmieniło także w trzech kolejnych kwartach, które opaleniczanie wygrali nieznacznie. Oba zespoły wykonały aż 74 rzuty wolne, Czarni trafili co trzeci (12/39 za 1). Zawiódł zwłaszcza rozgrywający Damian Biangam który miał 4/23 z gry i 3/10 za 1, a jego wskaźnik Evaluation wyniósł -13.