Grupa X: Szprotavia pieczętuje wygraną

Gospodynie półfinałowego turnieju Szprotavia Szprotawa nie dały grupowym rywalkom większych szans, każde ze spotkań wygrywając różnicą przynajmniej dwunastu punktów. W ostatnim podopieczne Radosława Szwaji zwyciężyły najsłabszy w grupie OSiR Trójkę Żyrardów.

Bez względu na wynik zamykającego turniej spotkania, koszykarki Szprotavii były pewne pierwszego miejsca w grupie. Przed własną publicznością gospodynie nie zamierzały jednak przegrywać. Dobitnie potwierdziły to już w pierwszej kwarcie, którą wygrały z przygniatającą przewagą 24:6. Już w połowie pierwszej części prowadząc różnicą dziesięciu punktów. Później obaj trenerzy często rotowali składem, ale Szprotavia pewnie kontrolowała wynik. W odniesieniu przekonywującego zwycięstwa miejscowym nie przeszkodziły nawet przegrane dwie kwarty. Słabo wypadły rezerwowe Trójki, które przez 77 minut zanotowały zerowy wskaźnik Evaluation.