Gruppa IX: WKK - zespół poza zasięgiem?

WKK Wrocław nadal nie znalazł pogromcy. Młodzi koszykarze ze stolicy Dolnego Śląska w meczu o pierwsze miejsce w grupie IX nie dali najmniejszych szans gospodarzom turnieju Stali Stalowa Wola. WKK, podobnie jak SKM Zastal Zielona Góra i MKK Pyry Poznań, na centralnym szczeblu rozgrywek jeszcze nie przegrał.

Jeden z głównych faworytów do walki o medale zespół WKK Wrocław nadspodziewanie łatwo poradził sobie z pewną awansu do turnieju finałowego Stalą Stalowa Wola. Gospodarze już po dziesięciu minutach gry przegrywali 29:14, prawdziwą klęskę notując w kolejnej części meczu. Stal długo nie mogła bowiem przekroczyć granicy dwudziestu zdobytych punktów, szybko przegrywając już pięćdziesięcioma. Wobec takiego obrotu sprawy trener Wrocławian zdecydował się na wprowadzenie zdrowych rezerwowych, a ci w kolejnych dwóch kwartach tylko powiększyli przewagę swojej drużyny. 26 punktów dla WKK rzucił Wojciech Kubiak.