Grupa B: VBW GTK zwycięża ambicją

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. prowadził do przerwy z VBW GTK Gdynia 40:29, ale w drugiej połowie gdynianki wzięły się do roboty, odrobiły straty i pewnie wygrały mecz otwarcia w grupie B.

Początek spotkania należał do gdynianek wśród których najlepiej dysponowana była Joanna Sendlewska, która w pierwszej odsłonie zdobyła 7 punktów. Pierwszą kwartę gdynianki wygrały 19:15. W drugiej odsłonie koncertowo zagrały podopieczne Roberta Pieczyraka, które na początku kwarty zanotowały run 19:1. Olbrzymia w tym zasługa Agnieszki Wierzbickiej i Sary Zachorskiej, które są doskonale dysponowane rzutowo. Do przerwy gorzowianki trafiają aż siedmiokrotnie zza linii 6,25 i po 20 minutach prowadzą 40:29.

Przez pierwsze minuty drugiej połowy AZS PWSZ utrzymuje przewagę nad VBW GTK, ale ambitna pogoń gdynianek w drugiej połowie trzeciej kwarty doprowadza do remisu 50:50 w 29 minucie spotkania.

Po skutecznych zagraniach Banyk i Sendlewskiej gdynianki odzyskują prowadzenie 58:54, Julia Grelewicz dwukrotnie pudłuje z linii rzutów wolnych, a w kontrze trafia Kinga Bandyk. Gdynianki prowadzą 62:54, ale trójkę trafia Wierzbicka i jest 62:57. Końcówka należy jednak do podopiecznych Karoliny Wieczorek, gdynianki grają rozważnie i przede wszystkim skutecznie wykorzystując swoje największe atuty.