Po 1. dniu: Początek dla faworytów

VBW GTK Gdynia pokonalo AZS PWSZ Gorzów Wlkp. w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu pierwszego dnia finałów Mistrzostw Polski Kobiet U18. Emocji nie zabrakło również w starciu ŁKS Basket Women Łódź z Huraganem Wołomin. Główny kandydat do złotego medalu poznański MUKS rozgromił Basket 25 Bydgoszcz 83:35. Poniżej podsumowanie pierwszego dnia finałowej rywalizacji.

Grupa A

ŁKS Basket Women Łódź - UKS Huragan Wołomin 54:53

Szał radości koszykarek Huragana Wołomin i łzy zawodniczek ŁKS Basket Women Łódź. Ekipa z Łodzi prowadziła przez większą część spotkania, ale w końcówce Huragan odrobił straty. Kiedy sytuacja wydawała się beznadziejna dla zawodniczek z Wołomina piłkę straciła Roksana Schmidt, a punkty sam na sam koszem Pauliny Kuraś dały wygraną ekipie Huragana. Więcej o meczu

MUKS Poznań - KS Basket 25 Bydgoszcz 83:35

Nie było niespodzianki w pierwszym spotkaniu gospodyń turnieju. Główny kandydat do mistrzowskiego tytułu pewnie pokonał Basket 25 Bydgoszcz 83:35. Wynik spotkania nie mógł być inny, bo ekipa Piotra Kulpekszy trafiła zaledwie 8 z 56 rzutów z gry. Więcej o meczu

Grupa B

VBW GTK Gdynia - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 68:57

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. prowadził do przerwy z VBW GTK Gdynia 40:29, ale w drugiej połowie gdynianki wzięły się do roboty, odrobiły straty i pewnie wygrały mecz otwarcia w grupie B. Więcej o meczu

MKS Polkowice - KU AZS UMCS Lublin 62:54

MKS Polkowice prowadził przez całe spotkanie z AZS UMCS Lublin i wygrał zasłużenie 62:54, chociaż o mały włos pogoń ekipy z Lublina w czwartej kwarcie mogła skończyć się sukcesem. Więcej o meczu