ME U16 Kobiet: Białoruś lepsza od biało - czerwonych, zagramy o miejsca 9 - 12

Polska nadal bez wygranej w drugiej fazie Mistrzostw Europy Kobiet do lat 16. Dzisiaj nasze zawodniczki niestety musiały uznać wyższość Białorusi przegrywając nieznacznie 72:80. Jutro ostatnie spotkanie drugiego etapu, w którym zagramy z Węgrami.
Białoruś rozpoczęła spotkanie od mocnego uderzenia, już w 3 minucie nasi wschodni sąsiedzi prowadzili 10:0. Nasz zespół podjął walkę i po 10 minutach zniwelował straty do 4 oczek (17:21). Druga kwarta była bardzo wyrównana, ale na 2 minuty przed jej końcem naszym zawodniczkom zaczęło brakować sił i ponownie straciły dystans do rywalek. W trzeciej kwarcie ekipa Białorusi odskoczyła na 20 oczek i naszej ekipie należą się wielkie słowa uznania, że podjęła wyzwanie i w ostatniej odsłonie odrobiła 13 oczek.
Nie do zatrzymania dla naszej ekipy była dzisiaj Maryia Filonchyk, która dla rywalek zdobyła aż 30 punktów.
Jutro ostatnie spotkanie drugiego etapu Mistrzostw Europy, jest już przesądzone, że nasz kadra będzie walczyła o miejsca 9 - 12. Początek jutrzejszego spotkania z Węgrami o godzinie 17 czasu lokalnego (16.00 w Polsce). Zapraszamy do śledzenia na żywo relacji ze spotkania na oficjalnej stronie imprezy