Grupa A: Blamaż ŁKS-u, MUKS w półfinale

Koszykarki ŁKS Basket Women Łódź w fatalnym stylu straciły szansę na awans do półfinału. Podopieczne Mariusza Michalaka uległy bowiem MUKS-owi Poznań aż 43:106, osiągając zespołowy wskaźnik Evaluation na poziomie minus dwa!

Pierwsza kwarta nie zapowiadała jeszcze takiej tragedii w wykonaniu łodzianek, które do konfrontacji z faworyzowanymi gospodyniami finałowego turnieju przystąpiły załamane minimalną porażką z UKS Huragan Wołomin. Po 10 minutach gry MUKS prowadził co prawda 31:19, ale momentami nawiązywał wyrównaną walkę z rywalkami. W trzech kolejnych kwartach ŁKS zagrał jednak fatalnie, zwłaszcza w ataku.

Duża w tym zasługa twardej obrony w wykonaniu koszykarek MUKS-u, które nie zadowoliły się prowadzeniem, tylko konsekwentnie dążyły do osiągnięcia przygniatającej przewagi. Przez kolejne trzy części meczu ŁKS rzucił 24 punkty, na zakończenie zawodów notując fatalną skuteczność z gry (zaledwie 21 procent).

Jeszcze gorzej wypadł wskaźnik Evaluation całego zespołu, który wyniósł minus dwa. Pięć zawodniczek zanotowało co prawda pozytywne statystyki, ale cztery zakończyły mecz z wynikiem ujemnym. Dla porównaniu najniższy eval w MUKS-ie wyniósł plus cztery.

Najwięcej punktów (po 16) dla miejscowych zdobył duet Magdalena Ziętara - Dominika Owczarzak. Obie koszykarki na parkiecie nie przebywały dłużej jak 18 minut!