Grupa A: Huragan zdmuchnął Basket

Drużyna UKS-u Huragan Wołomin bez najmniejszych problemów zwyciężyła najsłabszy w grupie KS Basket 25 Bydgoszcz w meczu grupy A mistrzostw Polski juniorek. Dzięki korzystnemu rozstrzygnięciu w drugiej parze wołominianki wywalczyły awans do półfinału!

Ekipa z Bydgoszczy po wczorajszej wysokiej porażce z MUKSem Poznań od początku spotkania z Huraganem walczyła bardzo ambitnie o korzystny rezultat. Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana (14:14), ale już w drugiej odsłonie zaznaczyła się przewaga ekpiy z Wołomina. Do przerwy drużyna Piotra Dąbrowskiego prowadziła 37:26.

Po przerwie Huragan nie ustawał, trzecia kwarta wygrana przez zespół z Wołomina 28:11 w zasadzie rozstrzygnęła losy spotkania, a ostatnie 10 minut tylko potwierdziło dominację koszykarek Piotra Dąbrowskiego.

Na wyróżnienie zasługuje wyczyn Justyny Owczarek, silna skrzydłowa Huragana zapisała na swoim koncie 20 punktów i 20 zbiórek. Podobnie Agnieszka Feja, która do 11 oczek dodała 12 zebranych piłek. W Baskecie jedynie Dominika Cilindź dzielnie stawiała czoła rywalkom notując 13 oczek.