Po 1. dniu: Triple - double w finale!

Triple - double w pierwszym dniu turnieju finałowego Mistrzoistw Polski Mężczyzn U18 zaliczył Michał Sokołowski z MKS Pruszków. Gospodarze dzięki takiemu wsparciu pokonali Zastal Zielona Góra 89:72. Zwycięstwa notowały również ekipy Smyka Prudnik, Spójni Stargard Szczeciński i STK Czarnych Słupsk. Poniżej podsumowanie pierwszego dnia finałowej rywalizacji.

Grupa A

ŁKS KM Łódź - MKS Smyk Prudnik 56:63

Od zwycięstwa turniej finałowy w Pruszkowie rozpoczęli koszykarze MKS Smyk Prudnik, którzy w meczu grupa A pokonali ŁKS KM Łódź. Po wysoko przegranym początku podopieczni Roberta Zająca przez cały mecz musieli odrabiać straty do rywali. Więcej o meczu

MKS Pruszków - SKM Zastal Zielona Góra 89:72

Bez większych problemów MKS Pruszków zwycięża MKS Zastal Zielona Góra 89:72. Już do przerwy gospodarze prowadzili różnicą dwudziestu trzech punktów. Triple-double w tym meczu zanotował Michał Sokołowski (20 pkt, 14 zbiórek i 11 asyst). Więcej o meczu

Grupa B

Spójnia Stargard Szczeciński - WKK Wrocław 71:65

Szalona pogoń w końcówce czwartek kwarty zapewniła Spójni Stargard Szczeciński zwycięstwo nad WKK Wrocław 71:65. Na cztery minuty przed końcem ekipa z Dolnego Śląska prowadziła aż dziewięcioma punktami. Z powodu kontuzji spotkania nie mógł dokończyć obrońca Spójni Bartłomiej Wróblewski. Więcej o meczu

MKS Polonia Warszawa - STK Czarni Słupsk 53:57

Po bardzo nierównym meczu STK Czarni Słupsk lepsi od MKS Polonii Warszawa. Oba zespoły popełniły w sumie aż 56 strat, a zwycięzcy w całym spotkaniu nie trafili ani jednego rzutu z dystansu. Więcej o meczu