Po 2. dniu: Sprawa nadal otwarta

Nadal wszystkie zespoły mają szansę na walkę o medale Mistrzostw Polski Mężczyzn U18. W najtrudniejszej sytuacji są jednak najmłodsze zespoły turnieju WKK Wrocław i SKM Zastal Zielona Góra, które w Pruszkowie nie wygrały jeszcze meczu. Poniżej podsumowanie drugiego dnia finałów U18 Mężczyzn.

Grupa A

SKM Zastal Zielona Góra - ŁKS KM Łódź 56:62

W starciu drużyn, które w swojej historii sięgnęły po mistrzostwo Polski kadetów ŁKS KM Łódź lepszy od SKM Zastal Zielona Góra. Bliski osiągnięcia triple-double był Bartłomiej Bartoszewicz (16 pkt, 16 zbiórek i 7 przechwytów), który od połowy trzeciej kwarty grał z czterema przewinieniami. Więcej o meczu

MKS Pruszków - MKS Smyk Prudnik 69:54

Nie da się wygrać meczu punktując tylko dwójką graczy. Dobitnie przekonali się o tym koszykarze MKS Smyk Prudnik, którzy ulegli gospodarzowi finałowego turnieju MKS-owi Pruszków. Do połowy trzeciej kwarty punkty dla zespołu Tomasza Michalaka zdobywało tylko dwóch zawodników. Więcej o meczu

Grupa B

WKK Wrocław - STK Czarni Słupsk 55:66

STK Czarni Słupsk po raz drugi w tegorocznych mistrzostwach Polski juniorów wygrywają z WKK Wrocław. Tym razem podopieczni Roberta Jakubiaka pokonali rywali 66:55. W całym spotkaniu WKK popełniło 25 strat. Więcej o meczu

Spójnia Stargard Szczeciński - MKS Polonia Warszawa 64:75

Na półfinalistów grupy B musimy poczekać do piątku. MKS Polonia Warszawa pokonała bowiem Spójnię Stargard Szczeciński 75:64, a po takim rozstrzygnięciu szansę na wyjście z grupy ma jeszcze ostatnie WKK Wrocław. Prowadzą STK Czarni Słupsk. Więcej o meczu