ME U16 Kobiet: Polska gorsza od Szwecji

Reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 55:63 w trzecim spotkaniu Mistrzostw Europy na Łotwie. Podopieczna Andrzeja Włodarza z dwoma porażkami awansowały do czołowej dwunastki imprezy. Jutro dzień przerwy w turnieju.
zobacz statystyki z meczu
Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana, ale niestety w drugą nasza kadra przegrała 11:21. W trzeciej odsłonie Polska odrobiła straty wygrywając 18:7, ale w czwartej kwarcie ponownie okazały się gorsze od Szwecji i przegrały 9:19.
Iwona Szarzyńska i Róża Ratajczak zdobyły w sumie 31 oczek dla biało - czerwonych, a Małgorzata Misiuk dołożyła 12 zbiórek. To wszystko jednak za mało na dobrze dysponowany zespół Szwecji. Nasza kadra zagrała zaledwie na 28 procentowej skuteczności, przy 35 % skuteczności rywalek. Dodatkowo wyraźnie przegraliśmy walkę na tablicach 32:46.
W kolejnej fazie turnieju mamy już zaliczone dwie porażki ze Szwecją i Serbią, a zagramy jeszcze z Czechami (31.07), Białorusią (1.08) i Węgrami (2.08). Dwa najlepsze zespoły awansują do strefy medalowej.
Zapraszamy do śledzenia na żywo wtorkowego spotkania z Czechami, początek meczu o 17.00. Transmisję przeprowadzi oficjalna strona imprezy