Po 3. dniu: Jest czwórka

Emocji nie brakowało w ostatnich spotkaniach grupowych Mistrzostw Polski Mężczyzn U18. Po zaciętych spotkaniach miejsca w czołowej czwórce zapewniły sobie ekipy ŁKS KM Łódź, MKS Pruszków, Spójnia Stargard Szczeciński i STK Czarni Słupsk. Sobotnie półfinały zapowiadają się bardzo ciekawie. Poniżej podsumowanie trzeciego dnia finałów.

Grupa A - awans do czołowej czwórki: ŁKS KM Łódź, MKS Pruszków

MKS Smyk Prudnik - SKM Zastal Zielona Góra 73:77

Mimo zwycięstwa w swoim ostatnim meczu grupowym koszykarze SKM Zastal Zielona Góra stracili szansę na awans do półfinału. Podopieczni Bogusława Onufrowicza pokonali po dogrywce MKS Smyk Prudnik 77:73, ale do zachowania szans na pierwszą czwórkę potrzebowali siedmiopunktowej wygranej. Triple-double zanotował Filip Matczak. Więcej o meczu

MKS Pruszków - ŁKS KM Łódź 55:67

ŁKS Łódź ostatnim półfinalistą mistrzostw Polski juniorów. Najlepszy zespół w kategorii kadetów w 2008 roku po bardzo zaciętym meczu zwyciężył MKS Pruszków 67:55. O porażce gospodarzy finałowego turnieju zadecydowało osiem minut czwartej kwarty, podczas których zespół Tomasza Kwasiborskiego nie zdobył punktów. Więcej o meczu

Grupa B - awans do czołowej czwórki: Spójnia Stargard Szczeciński i STK Czarni Słupsk

MKS Polonia Warszawa - WKK Wrocław 70:79

Do zachowania szansy na awans do pierwszej czwórki mistrzostw Polski juniorów koszykarze WKK Wrocław potrzebowali dziewięciopunktowego zwycięstwa nad MKS-em Polonią Warszawa i sztuki tej dokonali, wygrywając 79:70. Więcej o meczu

STK Czarni Słupsk - Spójnia Stargard Szczeciński 59:64

Spójnia Stargard Szczeciński, która do pruszkowskiego turnieju finałowego awansowała po czterech dogrywkach, zwycięża w grupie B. Podopieczni Ireneusza Purwienieckiego po heroicznej walce pokonali STK Czarnych Słupsk 64:59. Oba zespoły w sobotę zagrają o medale mistrzostw Polski juniorów. Więcej o meczu