Grupa IX: GTK gromi MOSiR Cieszyn

Ani przez moment nie było zagrożone zwycięstwo GTK Gdynia nad MOSiRem Cieszyn. Podopieczni Taduesza Noska od początku do końca nadawali ton wydarzeniom na boisku.

Gdynianie rozpoczęli mecz od prowadzenia 17:7. Mimo słabej skuteczności dominowali oni na atakowanej tablicy i mogli ponawiać swoje akcje. W takiego rodzaju akcjach brylował Artur Podgórski, który uzbierał 5 zbiórek ofensywnych. Pod drugim koszem gospodarze często faulowali, co skutkowało dużą ilością rzutów wolnych (aż 11). Nie przekładało się to jednak na punkty i po 1 kwarcie na tablicy widniał wynik 31:13.

Podczas 5 minut drugiej części meczu zawodnicy GTK Gdynia zdobyli tylko 4 punkty. Jednak ich przeciwnicy odpowiedzieli tylko dwoma. Indolencja strzelecka została przerwana dopiero pod koniec kwarty. Zawodnicy GTK dalej dominowali na deskach (23:14, z czego 13 zbiórek w ataku) powiększając swoją przewagę do 25 punktów.

W drugiej połowie gdynianie świetnie dzielili się piłką i niepodzielnie królowali na parkiecie, powiększając cały czas swoją przewagę. Ostatecznie wygrali spotkanie 102:54.