Po 1. dniu: Walka o finał

W kategorii U14 mecze z półfinału zaliczane są awansującym do finału, stąd rywalizacja jest niezwykle zacięta. Po pierwszym dniu można powiedzieć, że faworyci nie zawodzą. Bardzo ciekawie zapowiada się sobotnie spotkanie Bryza Kolbudy - WKK Wrocław, zwycięzca tego pojedynku może być juz jedną nogę na podium całego cyklu U14. Poniżej podsumowanie pierwszego dnia rywalizacji.

Grupa IX (Gdynia)

GTK Fluor - Britam Gliwice - MKK Pyra Poznań 55:62

Od mocnego uderzenia 14:0 rozpoczęli spotkanie z Pyrą Poznań koszykarze z Gliwic. To niestety nie wystarczyło, aby pokonac dobrze dysponowaną Pyrę. Poznaniacy pozbierali się i w drugiej połowie z nawiązką odrobili straty. Więcej o meczu

GTK Gdynia - MOSiR Cieszyn 102:54

Ani przez moment nie było zagrożone zwycięstwo GTK Gdynia nad MOSiRem Cieszyn. Podopieczni Taduesza Noska od początku do końca nadawali ton wydarzeniom na boisku. Więcej o meczu

Grupa X (Stalowa Wola)

TS Wisła Kraków - MTS Basket Kwidzyn 60:50

Od zwycięstwa półfinałowy turniej mistrzostw Polski do lat 14 rozpoczęli koszykarze TS Wisły Kraków, którzy zwyciężyli MTS Basket Kwidzyn. O sukcesie drużyny z Grodu Kraka zadecydowała czwarta kwarta. Więcej o meczu

ZKS Stal Stalowa Wola - MKS Pruszków 46:68

Zaledwie trzydziestoprocentowa skuteczność z rzutów wolnych (10/33 za 1) przełożyła się na wysoką porażkę ZKS Stali Stalowa Wola z MKS-em Pruszków. Gospodarze popełnili przy tym o piętnaście strat więcej. Więcej o meczu

Grupa XI (Zgorzelec)

MKS Dąbrowa Górnicza - TKM Włocławek 53:71

Dobra dyspozycja Bartosza Jankowskiego - 26 punktów i Kacpra Wronkowskiego (14) dała zwycięstwo TKM Włocławek w starciu z MKS Dąbrowa Górnicza 71:53, choć po pierwszej kwarcie prowadzili koszykarze z Zagłębia. Więcej o meczu

KKS Turów Zgorzelec - MKS Ochota Warszawa 50:56

Dopiero w ostatnich sekundach meczu rozstrzygnęło się spotkanie grupy X, w którym MKS Ochota Warszawa zwyciężył KKS Turów Zgorzelec. Gospodarzom w odniesieniu sukcesu nie pomogła bardzo dobra skuteczność rzutów wolnych (21/28). Więcej o meczu

Grupa XII (Kolbudy)

WKK Wrocław - UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 78:56

Pewną wygraną WKK Wrocław nad UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. zakończyło się spotkanie kolbudzkich półfinałów młodzików. Przygniatającą przewagę ekipa z Dolnego Śląska osiągnęła zwłaszcza w czwartej kwarcie. Więcej o meczu

UKS Bryza Kolbudy - WKS Śląsk Wrocław 98:42

Nadmorska bryza kojarzy się nam głównie przyjemnie. Miłych wrażeń ze starcia z UKS Bryzą Kolbudy nie będą jednak mieli koszykarze WKS Śląsk Wrocław. Więcej o meczu