Po 1. dniu: Emocji jak na lekarstwo

W pierwszym dniu półfinałów Mistrzostw Polski Kobiet U14 emocji było jak na lekarstwo, bowiem większa ilość spotkań kończyła się znaczą różnicą punktową na korzyść jednej drużyny. Finalistów poznamy w niedzielene popołudnie, a byc może już w sobotę w części grup zapadną wiążące rozstrzygnięcia. Poniżej podsumowanie pierwszego dnia półfinałów.

Grupa IX (Kutno)

MUKS Poznań - KS Gorce Nowy Targ 87:29

MUKS Poznań w meczu bez historii wyskoko pokonał Gorce Nowy Targ 87:29. Więcej o meczu

MKS Sirmax Kutno - WKK Wrocław 60:58

MKS Sirmax Kutno pokonał WKK Wrocław i jest na najlepszej drodze do turnieju finałowego. Jutro ekipa Adama Pawłowskiego zagra z Gorcami Nowy Targ. Więcej o meczu

Grupa X (Rawicz)

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Stal Stalowa Wola 88:42

Zespół MUKS Unia Basket Ostrołęka nie zwalnia tempa. Ekipa z Mazowsza do tej pory jest niepokonanym zespołem w kategorii U14, czy tak będzie do końca rozgrywek? Niebwem się przekonamy. Więcej o meczu

UKS Olimp Rawicz - TS Wisła Kraków 72:75

Wisła Kraków po emocjonującym do końca spotkaniu pokonała gospodynie turnieju w Rawiczu. Losy spotkania rozstrzygnęły się do przerwy, bowiem druga połowa meczu była remisowa. Więcej o meczu

Grupa XI (Żyrardów)

KS Kosz Przemków - VBW GTK Gdynia 71:73

Mimo szalonej pogoni w czwartej kwarcie KS Kosz Przemków nie był w stanie pokonać VBW GTK Gdynia. Drużyna z Trójmiasta zwyciężyła ostatecznie 73:71. Więcej o meczu

OSiR Trójka Żyrardów - UKS SP 27 Katowice 87:42

Nawet bez celnych rzutów za trzy punkty koszykarki OSiR Trójki Żyrardów bez większych problemów zwyciężyłyby UKS SP 27 Katowice. Podopieczne Łukasza Puchały wygrały ostatecznie 87:42, dwukrotnie trafiając z obwodu. Więcej o meczu

Grupa XII (Nowy Sącz)

MKS Osa Zgorzelec - UKS Huragan Wołomin 49:99

Koszykarki MKS Osy Zgorzelec nie były w stanie przeciwstawić się silnemu UKS Huragan Wołomin. „Wietrzy Zespół” wygraną zapewnił sobie praktycznie już przed przerwą. Więcej o meczu

UKS Żak Nowy Sącz - UKS Trops Kartuzy 38:72

Równa gra wszystkich koszykarek nie przekłada się zawsze na końcowy sukces. Dobitnie przekonały się o tym zawodniczki UKS Żak Nowy Sącz, które w starciu z UKS Trops Kartuzy zdobywały od jednego do pięciu punktów. Żak swój mecz jednak przegrał. Więcej o meczu