półfinał: MKS Polkowice pierwszym finalistą

MKS Polkowice jest pierwszym finalistą Mistrzostw Polski Kobiet U18. Podopieczne Arkadiusza Rusina po dobrym meczu pokonały Huragan Wołomin 65:51.

KOszykarki z Polkowic jako pierwsze opanowały nerwy i osiągnęły prowadzenie w spotkaniu półfinałowym. W pierwszej połowie zaowdniczki Arkadiusza Rusina kontriolowały spotkanie prowadząc po 20 minutach gry 28:18. Trzecią odsłonę 22:17 wygrała jednak drużyna Huragana i ostatnia kwarta mogła jeszcze odwrócić losy spotkania.

Polkowiczanki miały jednak w swoich szeregach takie zawodniczki jak Monika Jasnowska i Agata Dobrowolska, Karolina Puss, Agata Szczepanik i Paula Światowska - każda z wymianionych zaliczyła dwucyfrową zdobycz punktową. Dodatkowo Jasnowska i Dobrowlska trzykrotnie trafiały za trzy punkty. Duże znaczenie dla wyniku spotkania miała tez klasyfikacja zbiórek, którą ekipa Arkadiusza Rusina wygrała 53:39, ale MKS pozwolił rywalkom zebrać aż 21 piłek na własnej tablicy.

Polkowiczanki teraz oczekują na swojego rywala a jutrzejszym finale, Huragan zagra o brązowy medal.