Grupa X: Kwarta to za mało

Udane dziesięć minut meczu to za mało, aby myśleć o zwycięstwie. Przekonali się o tym młodzicy ZKS Stali Stalowa Wola, którzy ulegli MTS-owi Basket Kwidzyn 53:59 i tym samym praktycznie stracili szanse na wyjście z grupy.

Stal do przerwy przegrywała różnicą jedenastu punktów (19:30). Kolejną część meczu wygrała jednak 18:10, co pozwalało gospodarzom mieć nadzieję na zwycięstwo. Koszykarze ze Stalowej Woli w kluczowych momentach popełniali jednak błędy, wyraźnie przegrywając przy tym walkę na tablicach (24:36 w zbiórkach).

W obu drużynach więcej punktów zdobyli zawodnicy spoza pierwszej piątki. Najskuteczniejszym koszykarzem zawodów był Dawid Zaguła - 17 punktów, który od początku drugiej kwarty przebywał przez cały czas na parkiecie.