Grupa IX: GTK Gdynia lepsze od GTK Gliwice

Już pierwsza kwarta wygrana przez gdynian 26:8 pokazała, że w tym spotakniu nie będzie emocji. GTK Gdynia pewnie pokonało swojego imiennika z Gliwic. Dzięki wygranej podopieczni Taduesza Noska są już pewnie gry w finale, a wynik jutrzejeszego pojedynku GTK Gdynia - Pyra Poznań zostanie zaliczony do finału.

Gdynianie, podobnie jak wczoraj, od początku meczu zdominowali walkę na obu tablicach. Często ponawiane akcje oraz nieskuteczność przeciwników pozwoliło im na prowadzenie po 4 minutach 12:2.  Gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa i cały czas sukcesywnie powiększali przewagę prowadząc po pierwszej kwarcie aż 26:8.

Początek drugiej części meczu była bardziej wyrównana, jednak przewaga gdynian dalej utrzymywała się w okolicach 18 punktów. Dopiero w końcówce kwarty dobrze grający gospodarze znowu przejęli inicjatywę i zaczęli dalej powiększać swoją przewagę.

Ambitnie walczący goście nie byli w stanie nawiązać walki z gospodarzami, którzy cały czas dominowali na parkiecie. Gliwiczanie nie wytrącili z rytmu dobrze grających gdynian, którzy ostatecznie wygrali w całym spotkaniu aż 89:41. Jutro w meczu o pierwsze miejsce w grupie zmierzą się zespoły MKK Pyra Poznań oraz GTK Gdynia.