Grupa X: Wisła awansuje!

Krakowianki myśląc o awansie musiały pokonać najsłabszą drużynę rawickiego turnieju Stal Stalową Wolę. Koszykarki spod znaku Białej Gwiazdy wywiązały się z zadania wzorowo i już po pierwszej połowie meczu, a nawet po pierwszej kwarcie, było wiadome, kto wygra pierwszy mecz ostatniego dnia turnieju w Rawiczu.

Podopieczne Marty Starowicz nie czekały na nic i od pierwszej piłki zaczęły budować sobie bezpieczną przewagę. Po pierwszej kwarcie krakowianki miały na swoim koncie już 20 punktów więcej od rywalek ze Stalowej Woli i trudno było przypuszczać, żeby na rawickim parkiecie stało się coś nieprzewidywalnego. Jeszcze przed przerwą ekipa Wisły dorzuciła do swojego prowadzenia kolejnych 10 punktów i wszystko było jasne.

Po przerwie drużyna spod Wawela przystopowała trochę tempo gry i skupiła się na kontrolowaniu bezpiecznej przewagi. Krakowianki solidarnie w trzeciej i czwartej kwarcie dorzuciły po jednym punkciku do swojego prowadzenia wygrywając ostatecznie 84:52.

Katarzyna Krajewska uzbierała 24 punkty trafiając 10 z 14 oddanych rzutów z gry. To ona poprowadziła swoją drużynę do drugiej półfinałowej wygranej, a w konsekwencji do finału Mistrzostw Polski.