Grupa XII: Huragan kończy pierwszy

Koszykarki UKS Huraganu Wołomin okazały się być bezbłędne na półfinałowym turnieju w Nowym Sączu. Wołominianki co prawda swojego ostatniego rywala nie pokonały już tak wysoko, ale również dość pewnie, chociaż wszystko rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej kwarcie spotkania.

Mecz, który decydował o zwycięstwie w całym turnieju, rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami od prowadzenie ekipy z Wołomina. Rywalki z Kartuz nie zamierzały się jednak tylko przyglądać poczynaniom faworytek i w drugiej kwarcie ruszyły do ataku. Kwarta wygrana różnicą 11 punktów sprawiła, że to właśnie one schodziły do szatni na przerwę z prowadzeniem.

Po zmianie koszy zrobiło się bardzo ciekawie. Huragan gonił wynik, ale przed decydującą częścią meczu tracił jeszcze do niezwykle ambitnie grających zawodniczek Tropsa jeden punkt. W decydującej części meczu nie było już jednak złudzeń, która z drużyn panuje na parkiecie. Wołominianki wygrały ostatnią ćwiartkę 22:7, a to oznaczało sukces nie tylko w tym meczu, ale i w całym turnieju.

28 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty – to dorobek najlepszej na parkiecie Sylwii Bujniak. Dzielnie wspierała ją Karolina Poboży, której w statystykach zapisano 18 punktów i 9 zbiórek.