Po 4. dniu: Wróblewski show daje awans Spójni

Bartosz Wróblewski zdobył 9 punktów w ciągu ostatnich 65 sekund pojedynku półfinałowego z MKS Pruszków. Koszykarz ze Stargardu Szczecińskiego zapewnił swojej ekipie minimalne zwycięstwo 83:82 nad gospodarzami turnieju. W drugim półfinale Czarni Słupsk pokonali ŁKS KM Łódź 70:55. Piąta lokata przypadła zawodnikom WKK Wrocław, a siódma Polonii Warszawa.

półfinał: MKS Pruszków - Spójnia Stargard Szczeciński 82:83

Rzuty za trzy punkty Bartłomieja Wróblewskiego na półtorej sekundy przed końcem zapewnił Spójni Stargard Szczeciński awans do finałów mistrzostw Polski juniorów. Podopieczni Ireneusza Purwienieckiego pokonali MKS Pruszków 83:82, choć na nieco ponad minutę przed końcem przegrywali siedmioma punktami. Więcej o meczu

Posłuchaj trenerów po meczu:
Ireneusz Purwiniecki (Spójnia Stargard Szczeciński)

półfinał: STK Czarni Słupsk - ŁKS KM Łódź 70:55

Dzięki wygranej 38:21 drugiej połowie spotkania STK Czarni Słupsk pokonują ŁKS KM Łódź 70:55 w półfinale mistrzostw Polski juniorów. Osamotniony w ataku łodzian był Bartłomiej Bartoszewicz, który zdobył blisko połowę punktów dla swojego zespołu. Więcej o meczu

Robert Jakubiak (STK Czarni Słupsk)
Robert Zając (ŁKS KM Łódź)

o 7. miejsce: MKS Smyk Prudnik - MKS Polonia Warszawa 66:81

Koszykarze MKS Polonii Warszawa zajęli siódme miejsce w mistrzostwach Polski juniorów. W swoim ostatnim meczu w tej kategorii wiekowej podopieczni Grzegorza Nurowskiego pokonali MKS Smyk Prudnik 81:66. Poważnej kontuzji kolana, w ostatnich sekundach meczu nabawił się skrzydłowy „czarnych-koszul” Jakub Pawlak. Więcej o meczu

o 5. miejsce: WKK Wrocław - SKM Zastal Zielona Góra 88:50

Wicemistrzowie Polski kadetów z 2009 roku WKK Wrocław w meczu o 5. miejsce lepsi od SKM Zastal Zielona Góra - złotych medalistów do lat 16 przed rokiem. Ekipa z Dolnego Śląska w meczu przyjaźni zwyciężyła 88:50. Więcej o meczu