Grupa IX: GTK Gdynia lepsza od Pyry

Gdynianie pokonali Pyrę Poznań 76:50 i z tym wynikiem oba zespoły awajsują do finału.

Oba zespoły zaczęły mecz bardzo nerwowo i nieskutecznie. Po 6 minutach na tablicy widniał wynik 9:7 dla GTK Gdynia. Szybciej opanowali się gospodarze i wygrali tę kwartę 18:12, jednak przypłacili to aż 3 przewinieniami Artura Podgórskiego.

Początek drugiej części meczu również należał do gdynian, którzy powiększyli przewagę do 11 punktów po kontrze Pawła Kreffta. Gospodarze wrócili do swojego stylu gry – szybko wyprowadzali skuteczne kontry po błędach i niecelnych rzutach rywali. Dzięki temu cały czas kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Po połowie zawodnicy GTK powiększyli swoją przewagę do 20 punktów. Poznaniacy walczyli, dobrze grali w ataku, jednak nie byli w stanie powstrzymać gdynian przed kolejnymi celnymi rzutami. W rezultacie przewaga gospodarzy cały czas wynosiła ponad dwadzieścia punktów. Ostatecznie zespół GTK Gdynia wygrał z MKK Pyra Poznań 76:50 i zajęła pierwsze miejsce w półfinałowym turnieju.