Grupa XI: Ochota nadal niepokonana

Grający o życie koszykarze z Włocławka stoczyli niezwykle wyrównany bój z niepokonanymi dotychczas zawodnikami MKS Ochota Warszawa, którzy po dwóch dniach turnieju mieli na swoim koncie dwie wygrane. Ostatecznie warszawiacy pozostali ze statusem niepokonanych, ale na ostatnią wygraną musieli się mocno napocić.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla warszawskiej Ochoty, która po kwarcie otwierającej spotkanie miała na sowim koncie o 6 oczek więcej, w porównaniu z rywalem. Włocławianie, którzy wiedzieli o jaką stawkę grają, w drugiej kwarcie postawili na twardszą defensywę, a to przyniosło efekty, gdyż jeszcze przed przerwą udało się zniwelować praktycznie wszystkie straty.

Po przerwie obrona włocławian nie była już tak szczelna, a to bezwzględnie wykorzystywali rywale. Tym w trzeciej kwarcie udało się zdobyć aż 27 punktów, a dzięki temu uciekli od rywala na 7 punktów. Decydująca część meczu była zaprzeczeniem trzeciej kwarty, w której padło aż 49 punktów. W ostatniej ćwiartce było ich jedynie 17, a wygrana 9:8 kwarta przez zawodników ze stolicy Polski pozwoliła im wygrać cały mecz 68:60

Warszawska Ochota za sukces może dziękować tylko i wyłącznie Igorowi Wadowskiemu. Lider ekipy ze stolicy zaaplikował włocławianom aż 33 punkty, czyli prawie połowę całej drużyny Ochoty.

W drużynie TKM punkty rozkładały się równo, bo jedynie trzech koszykarzy nie zapisało na sowim koncie punktów. To jednak nie wystarczyło na popisy Wadowskiego.