o 3. miejsce: Udany rewanż Huragana Wołomin

Oba zepsoły spotkały się przed dwoma laty w spotkaniu o brąz kategorii U16 wówczas lepsze okazały się koszykarki z Lublina, dzisiaj górą była ekipa Huragana, które wygrała 70:64 i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet U18.

Spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki z Wołomina, które po trafieniu za trzy punkty Pauliny Kuras prowadziły 7:2. Pierwszą kwartę wygrały jednak koszykarki z Lublina wśród których bardzo dobrze radziła sobie Magdalena Koperwas, zdobywczyni 8 punktów w pierwszej kwarcie.

Druga odsłona była remisowa i po 20 minutach gry ekipa AZS UMCS prowadziła różnicą jednego punktu 28:27. W pierwszych 20 minutach Huragan miał znaczną przewagę na zbiórkach (25:14), ale 10 strat i słabsza skuteczność rzutowa spowodowały, że przed drugą połową ekipa z Mazowsza miała jeden punkty straty.

Dobra gra tercetu Trzeciak, Koperwas i Góźdź daje lubliniankom pięć punktów przewagi (36:31), chwilę później po trafieniu Anny Koperdy jest 43:37 dla ekipy trenera Cezarego Nowaka. Lublinianki prowadzą nawet różnicą siedmiu punktów 46:39, ale trafienie Pauliny Kuras równo z syreną kończącą trzecią kwartę zmniejsza straty do 5 oczek, po 30. minutach 46:41 dla AZS UMCS.

Piłkę do gry na początku ostatniej kwarty wprowadzają koszykarki z Wołomina, Monika Bieniek trafia spod kosza i przewaga AZS UMCS topnieje do 3 oczek. Aneta Miklas trafia za trzy punkty i na 6 minut i 12 sekund przed końcem spotkania jest remis 50:50. Na 4. minuty przed końcem spotkania czwarte, a kilka sekund później piąte przewinienie popełnia liderka AZS UMCS Magdalena Koperwas, która w tym spotkaniu zdobyła 24 punkty dla lubelskiego zespołu. Po wznowieniu gry punkty zdobywa Justyna Owczarek i Huragan Wołomin obejmuje prowadzenie 58:57. W ostatnich dwóch minutach rośnie prowadzenie zespołu z Wołomina, lublinianki próbują rzutów za 3 punkty, a po niecelnych rzutach ratują się faulami. Lublinianki trafiają za trzy punkty dopiero na 3 sekundy przed końcem spotkania, ale wynik meczu rzutami wolnymi ustala Paulina Kuras. Huragan wygrywa 70:64 i zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet U18.