Grupa A: MUKS Poznań pewnie wygrywa w meczu otwarcia

Nie było niespodzianki w meczu inaugurującym turniej finałowy w Poznaniu. Podopieczne trenera Andrzeja Jabłońskiego rozgromiły MKS Polkowice 87:52, ale ekipa Wojciecha Spisackiego jest osłabiona brakiem swojej liderki Karoliny Puss, której występ w turnieju finałowym stoi pod dużym znakiem zapytania.

Koszykarki MUKSu od początku spotkania grały szybciej, składniej, a przede wszystkim znacznie skuteczniej od swoich przeciwniczek. Narzucając im swój styl gry, co spowodowało, że przewaga poznanianek rosła z minuty na minutę. Po premierowej odsłonie wynosiła ona już 18 punktów.

Po krótkiej przerwie gra z obu stron nieco się wyrównała, ale jednak nie na tyle, by ekipa ze stolicy Wielkopolski bać się musiała o końcowy rezultat. Na przerwę MUKS schodził z przewagą 25 oczek (46:21). Po zmianie stron obraz pojedynku niewiele uległ zmianie. Dziewczęta z Polkowic pomimo bardzo ambitniej, sportowej postawy w żaden sposób nie były już w stanie zagrozić wyraźnie lepiej dysponowanym w tym dniu miejscowym (87:52).

W zwycięskiej ekipie prym wiodły dziś Dominka Owczarzak zdobywczyni 18 punktów i 13 asyst oraz Aneta Burandt i Iga Wita obie koszykarki zapisały na swoim koncie po 17 punktów. W szeregach MKS-u Polkowice na słowa pochwały zasłużyły Marta Fryzowicz i Anna Wypasek, które zapisały w swoich meczowych statystykach kolejno 19 i 16 oczek.