Po 1. dniu: Gospodarze pokonują Mistrza!

Ostatnie spotkanie pierwszego dnia finału Mistrzostw Polski Mężczyzn U16 rozgrzało do czerwoności około 400 widzów w hali OSiR w Opalenicy. Miejscowi koszykarze rozegrali świetne spotkanie, trafiając 12 razy za trzy punkty i pokonali aktualnego mistrza Polski SKM Zastal Zielona Góra 97:89. W pozostałych spotkaniach wygrywali WKK Wrocław, Pyra Poznań i GTK Gdynia. Poniżej podsumowanie pierwszego dnia finałowych zmagań w Opalenicy.

Grupa A

WKK Wrocław - MKS Polonia Warszawa 87:68

WKK Wrocław prowadziło do przerwy różnicą 14 punktów 50:36. W trzeciej odsłonie Polonia skutecznie goniła wrocławian i kiedy podopieczni Łukasza Łobody doprowadzili do remisu 66:66 na 7. minut przed końcem spotkania to staneli i do końca meczu zdobyli zaledwie 2 punkty. Warszawianie przegrali ostatnie 7 minut meczu 21:2 i całe spotkanie 87:68. Więcej o meczu

Basket Team Opalenica - SKM Zastal Zielona Góra 97:89

Gospodarze turnieju finałowego rozpoczęli z wysokiego C pokonując w obecności 400 widzów w meczu otwarcia aktualnego mistrza Polski SKM Zastal Zielona Góra 97:89. O zwycięstwie miejscowych zadecodowało 12 celnych rzutów za trzy punkty i fatalna skuteczność Zastalu na linii (8/20). Więcej o meczu

Grupa B

Stal Stalowa Wola - MKK Pyra Poznań 48:76

Jeszcze w ostatniej minucie trzeciej kwarty Stal Stalowa Wola przegrywała z Pyrą Poznań tylko pięcioma punktami. Ostatnią kwartę poznaniacy wygrali jednak 24:6, a całe spotkanie 76:48. Więcej o meczu

GTK Gdynia - UKS MOSM Bytom 63:46

GTK Gdynia jako pierwsze zdobyło punkty z gry w spotkaniu z UKS MOSM Bytom. Podopieczni Zbigniewa Balińskiego uzyskanego prowadzenia nie oddali do końca spotkania. Rolę prawdziwego generała na boisku pełnił Jakub Derkowski, który skutecznie kierował poczynaniami kolegów. Więcej o meczu