Grupa B: Pyra z drugą wygraną na koncie, czwórka tuż, tuż

Pyra Poznań odniosła drugie zwycięstwo w finale Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. W pierwszym spotkaniu srugiego dnia poznaniacy pewnie pokonali UKS MOSM Bytom 79:56. Wygrana bardzo przybliża koszykarzy Macieja Piekarczyka do miejsca w czołowej czwórce.

Dla zawodników z Bytomia spotkanie było meczem ostatniej szasny, aby walczyć o miejsce w czołowej czwórce imprezy. Bytomianie rozpoczęli bardzo ambitnie, ale pierwsza kwarta należała do koszykarzy Pyry, którzy po 10 minutach gry prowadzili 26:17.

Druga kwarta przesądziła losy spotkania, Pyra wygrała tą część meczu 18:5. Świetnie dysponowani w szeregach ekipy z Wielkopolski byli Michał Wielechowski, zdobywca 20 punktów w całym spotkaniu oraz Piotr Krauze, który zanotował o jeden punkt mniej trafiając aż 4 razy za trzy punkty.

W ekipie trenera Radosława Fudali jedynie Mateusz Migała próbował dotrzymać kroku Pyrze, ale jego wyczyn 14 punktów i 17 zbiórek, pozostał bez wsparcia kolegów. Okazało się to zdecydowanie za mało, aby pokonać dobrze zorganizowaną koszykówkę, jaką prezentuje poznańska Pyra.