Grupa A: Gospodarze ulegają faworytowi

Basket Team Opalenica przegrał z głównym faworytem turnieju finałowego Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. Gospodarze imprezy dopingowani przez komplet publiczności w hali OSiR dzielinie walczyli z WKK Wrocław, ale przegrali wysoko 64:83. O tym czy Basket zagra w czołowej czwórce zadecyduje jutrzejsze spotkanie z Polonią Warszawa.

Ostatnie spotkanie drugiego dnia finału Mistrzostw Polski Mężczyzn U16 zdecydowanie lepiej rozpoczęli koszykarze WKK Wrocław, którzy wygrali pierwszą odsłonę 27:13. W tym okresie skutecznie w ekipie WKK grali Zuber, Grzeliński, Szymkiewicz i Struski. Druga kwarta to bardzo dobra gra gospodarzy, którzy wygrywają tą część 23:16 i po 20. minutach na tablicy było 36:43.

Na początku drugiej połowy miejscowym udało się jeszcze bardziej zbliżyć do ekipy WKK, po 2 minutach gry w trzeciej odsłonie prowadzenie WKK zmalało do 4 oczek (47:43). Od tego momentu koszykarze Basket Teamu praktycznie stanęli a wrocławianie punktowali wygrywając trzecią kwartę 25:10.

Ostatnia odsłona nie zmieniła już losów spotkania WKK wygrało pewnie Na wyróżnienie wśród zwycięzców zasłużył Norman Zuber, autor 27 punktów i 8 zbiórek. Wspomnianych wcześniej czterech zawodników - Zuber, Grzeliński, Szymkiewicz i Struski - zdobyło dla WKK jeden punkt więcej niż cały zespół gospodarzy.