Grupa A: Mistrzowie Polski przegrywają po raz drugi

Zastal Zielona Góra przegrał drugie spotkanie w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. Aktualni mistrzowie Polski zagrali fatalnie w drugiej połowie, którą przegrali 9:42.

Pojedynek przegranych w pierwszym dniu turnieju lepiej rozpoczęli koszykarze Zastalu, którzy wygrali pierwszą odsłonę 18:15. W drugiej kwarcie losy pojedynku się odwróciły, warszawianie zacieśnili szyki obronne i wygrali drugą odsłonę 20:10 i prowadzili do przerwy 35:28.

W Polonii tylko dwóch koszykarzy zanotowało na koncie więcej niż 10 oczek, ale za to punkty zdobyli wszyscy zawodnicy. Warszawiacy osiągnęli również przewagę na tablicach (52:43).

Druga połowa to zupełna klęska koszykarzy z Zielonej Góry, podopieczni Bogusława Onufwicza przegrali drugą połowę 9:42. Zielonogórzanie popełnili aż 29 strat w meczu, co miało decydujący wpływ na wynik spotkania.