Po 1 dniu: Lublin i Olsztyn przegrywają na początek

Od porażek udział w półfinałach Mistrzostw Polski Kobiet U20 rozpoczęli gospodarze z Lublina i Olsztyna. Porażki mocno komplikuja sytuację zespołów AZS UMCS Lublin i KKS Olsztyn, a oba zespoły upatrywane były w gronie czarnych koniów tegorocznej edycji imprezy. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem pierwszego dnia półfinałów.

Grupa I (Lublin)

ŁKS Basket Women Łódź - VBW GTK Gdynia 39:87

Z wielkim hukiem w obronę mistrzowskiego tytułu weszły koszykarki VBW GTK Gdynia. Team z Trójmiasta w pierwszym swoim półfinałowym starciu nie pozostawił najmniejszych złudzeń drużynie ŁKS Basket Women Łódź, który również przystępował do rozgrywek z wielkimi nadziejami.Więcej o meczu

AZS UMCS Lublin - INEA AZS Poznań 59:68

Gospodynie turnieju w Lublinie marzyły o tym, żeby rozpocząć zmagania w półfinałowym turnieju od zwycięstwa. Rywal jednak nie byle jaki i potwierdził to podczas meczu, w którym musiał gonić wynik. Ostatecznie druga połowa meczu należała do poznańskich akademiczek, a to przełożyło się na pierwszą wygraną turnieju. Więcej o meczu

Grupa II (Warszawa)

MKS Pałac Młodzieży Tarnów - JAS - FBG Sosnowiec 30:74

Od zwycięstwa swój start w mistrzostwach Polski juniorek starszych rozpoczęły koszykarki JAS-FBG Sosnowiec,, którego meczu bez historii ograły MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Bardzo dobre zawody w sosnowieckiej drużynie rozegrała Marlena Deko (26 punktów, przy 65 procentowej skuteczności). Więcej o meczu

SKS 12 AZS UW Warszawa - MKS Polkowice 69:64

SKS 12 AZS UW Warszawa w ostatniej kwarcie meczu utrzymał prowadzenie ze wcześniejszych trzydziestu minut gry i pokonał MKS Polkowice w półfinale mistrzostw Polski juniorek starszych. Aż pięć zawodniczek wśród polkowiczanek przebywało na boisku więcej jak 35 minut. Więcej o meczu

Grupa III (Olsztyn)

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MUKS Unia Basket Ostrołęka 78:53

Od zwycięstwa nad Unią Basket Ostrołęka udział w Mistrzostwach Polski Kobiet do lat 20 rozpoczęły podopieczne Roberta Pieczyraka. Gorzowianki zwyciężyły pewnie 78:53 budując znaczą część swojej przewagi w pierwszej i ostatniej kwarcie meczu wygranych odpowiednio 21:9 i 16:6. Więcej o meczu

KKS Olsztyn - Basket 25 Bydgoszcz 70:74

Bardzo wyrówane spotkanie na początek turnieju w Olsztynie rozegrały zawodniczki z Olsztyna i Bydgoszczy. Zwycięzko z tej potyczki wyszły podopieczne Piotra Kulpekszy, które przybliżyły się do awansu. Więcej o meczu

Grupa IV (Kraków)

TS Wisła Kraków - UKS MOSM Bytom 97:38

Koszykarki TS Wisły Kraków nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem pierwszego zwycięstwa w półfinale, którego są gospodyniami. Podopieczne Aldony Patyckiej i Artura Golańskiego wręcz rozbiły we własnej hali bytomski UKS MOSM. Śląski zespół nie postawił wysokich wymagań i raczej pożegnał się z myślą o awansie do finału. Więcej o meczu