O 5. miejsce: UKS MOSM Bytom gorszy od Polonii

UKS MOSM Bytom i Polonia Warszawa stworzyły ciekawy pojedynek, którego stawką było piąte miejsce Mistrzostw Polski Mężćzyzn U16. Więcej sił i zimnej krwi zachowali w tym meczu koszykarze ze stolicy, którzy wygrali 64:54 zajmując tym samym piątą lokatę.

O wyniku spotkania zadecydowała ostatnia kwarta, którą koszykarze ze stolicy rozstrzygnęli na swoją korzyść 21:13. Pierwsze trzy kwarty pojedynku były wyrównane, pierwsza odsłona dla warszawian, druga dla zawodników UKS MOSM. Po 30. minutach gry na tablicy było 41:43 dla elkipy Polonii Warszawa.

W zepsole Polonii na wyróżnienie zasłużył Daniel Nieporęcki, autor 24 punktów, którego dzielnie wspierał Mariusz Malinowski dodając 16 oczek.Wśród pokonanych dwudziestopunktowy dorobek na koncie zapisał Mateusz Migała.