półfinał: Szprotavia drugim finalistą

Nie będzie poznańskiego finału turnieju Mistrzostw Polski Kobiet U16. Zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Jabłońskiego przegrał ze Szprotavią Szprotawa 89:60. O tak wysokiej porażce zadecydowały wysoko przegrane pierwsza oraz trzecia ćwiartka spotkania.

Od początku warunki gry na boisku dyktowały zawodniczki ze Szprotawy. Wśród których brylowały Malwina Rudzka (21 punktów), której dzielnie sekundowały Beata Jaworska (18 punktów) i Katarzyna Jaworska (16 punktów). Do przerwy wynik brzmiał 44:32 dla zespołu prowadzonego przez Radosława Szwaja. W drugiej połowie mimo ambitniej i walecznej postawy poznanianek wcześniej poniesionych strat nie udało im się już odrobić. Jakby tego było jeszcze mało, to Szprotavia całkowicie zdominowała boiskowe poczynania. Trzecią kwartę wygrywając aż 23:9! W tym właśnie momencie stało się pewne, że nie dojdzie do poznańskiego finału. Ostatecznie Szprotavia Szprotawa wysoko pokonała MUKS Poznań 89:60.

W szeregach triumfatorek wśród wcześniej wymienionych koszykarek wyróżniły się Natalia Poźniak (10 punktów) i Andżelika Musielak (12 punktów). Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje postawa Małgorzaty Zuchory (10 punktów), Patrycji Klatt (9 punktów) oraz również Karoliny Olszewskiej (8 punktów).

Jutro o godzinie 10:00 w małym finale zmierzą się więc MUKS Poznań z VBW GTK Gdynia. O złoto o godzinie 12:00 zagrają natomiast INIEA UKS Poznań ze Szprotavią Szprotawa.