Po 1. dniu: Porażka Ostrołęki komplikuje sytuację

OSiR Trójka Żyrardów oraz UKS Huragan Wołomin są już pewne gry o pozycje medalowe. W piątek pewnie wygrały swoje mecze w grupie B, a jutro zmierzą się w meczu o finał. Natomiast w grupie A sytuacja nie jest tak prosta. Piątkowa porażka Unii Basket Ostrołęka sprawiła, że dopiero sobotnie spotkania zadecydują, kto powalczy o medale Mistrzostw Polski Kobiet U14. Poniżej podsumowanie pierwszego dnia finałowej rywalziacji.

Grupa A

MUKS Poznań - TS Wisła Kraków 97:51

MUKS Poznań wysoko pokonał Wisłę Kraków na otwarcie turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet U14 w Żyrardowie. Podopieczne Macieja Brodzińskiego triumfowały 97:51. Więcej o meczu

MKS Sirmax Kutno - MUKS Unia Basket Ostrołęka 74:59

Zwycięstwo w drugim piątkowym meczu grupy A również było praktycznie rozstrzygnięte po pierwszych dwudziestu minutach. Podopieczne Adama Pawłowskiego obie kwarty wygrywały różnicą ośmiu punktów i zbudowaną przewagę udanie broniły w kolejnych częściach spotkania wygrywając 74:59. Więcej o meczu

Grupa B

VBW GTK Gdynia - UKS Huragan Wołomin 56:79

Trudno o emocje w pierwszym dniu finałowej rywalizacji. Mecz numer trzy pomiędzy VBW GTK Gdynia a UKSem Huragan Wołomin zakończył się pewnym zwycięstwem zespołu z Mazowsza 56:79. Więcej o meczu

OSiR Trójka Żyrardów - UKS Trops Kartuzy 73:61

To był piorunujący początek meczu w wykonaniu OSiR Trójki Żyrardów. Gospodynie przez początkowe pięć minut gry nie dopuściły do głosu przeciwniczek wychodząc na prowadzenie 17:0. Zawodniczki z Kartuz pierwsze punkty zdobyły dopiero z rzutów wolnych cztery minuty przed końcem pierwszej części spotkania. Więcej o meczu